Komputery poleasingowe – tania alternatywa kupna

Komputery z reguły nie są tanią rzeczą. Zdarza się jednak, że potrzebny jest nam na szybko jakiś nowy laptop, lub musimy pilnie wymienić komputer PC. Wówczas warto poszukać w internecie jakiś tanich alternatyw, dzięki którym kupimy tanio dobrej jakości komputer. Komputery w salonach kosztują swoje, ale na szczęście jest sporo sposobów na to, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy na kupnie sprzętu. Jednym ze sposobów są komputery poleasingowe.

Firmowy sprzęt na sprzedaż

Komputery i laptopy poleasingowe są sprzętem, który wystawia na sprzedaż firma. Komputery te były kiedyś leasingowane przez tą firmę, jednak po pewnym czasie zostały one wymienione na nowsze wersje. Aby dobre komputery i laptopy nie marnowały się, postanowiono wystawić je na portale typu allegro czy też OLX.

Wyjaśnienie obaw

Obawy przed kupnem uzywanego sprzetu są jak najbardziej zrozumiałe. W przypadku laptopów poleasingowych istnieje kilka aspektów, które stoją za tym, że jest to zakup bezpieczny. Po pierwszy kupujemy sprzęt od firmy, która używała go do ważnych celów służbowych. Takie komputery są traktowane z szacunkiem, gdyż trzymane były na nich dane firmowe. Każde uszkodzenie komputera było odpowiednio karane finansowo. Dodatkowym aspektem przemawiającym za tym, że jest to dobry zakup ,to fakt, że komputer poleasingowy przed sprzedażą jest poddawany specjalistycznym testom wydajnościowym jak też jakościowym. Laptopy z wadami nie trafiają do sprzedaży. Gdy już kupujemy taki laptop czy komputer to dostajemy go również odpowiednio wyczyszczonego poprzez format.

Czy to sprzęt markowy?

Firmy do celów służbowych używają zawsze oryginalnych, markowych komputerów. Mogą być komputery poleasingowe dell czy też HP. Nie ma sensu kupować do firmy sprzętu nieoryginalnego. Dodatkowo są to zawsze nowe wersje sprzętu. Jeżeli już mamy ofertę kupna laptopa lenovo to mamy pewność, że to jedna z nowszych wersji, a nie laptop używany 6 lat temu. Co do systemu operacyjnego to jak zestaw go zawiera to zawsze dostajemy oryginalną i najnowsza wersje oprogramowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.